شرکت هواپیمایی پویا

نام اولیه شرکت هواپیمایی پویا، پارس ایر کرگو بود که در سال 1387 تأسیس شد. شرکت هواپیمایی پویا ایر در سال های نخستین در زمینه حمل بار به صورت بین المللی فعالیت داشت. پس از مدتی نام خود را به یاس ایر تغییر داد و سرانجام در سال 1390 نام پویا ایر را برگزید. این شرکت به 5 قاره دنیا سفر می کند و مأموریت حمل بارهای سنگین مثل حیوانات و محمولات بزرگ را به عهده دارد.

در کنار این فعالیت ها، شرکت هواپیمایی پویا ایر اقدام به تغییر شکل بعضی از هواپیماهای خود به هواپیمای مسافربری کرد. همچنین، شرکت هواپیمایی پویا ایر در سال 1396 سرویسی به نام ایر تاکسی راه اندازی کرده که بیشتر مناسب مسافرت های خانوادگی است و قابلیت حمل 17 مسافر را دارد. این ایرلاین سرویسی به نام بیزینس جت ارائه می کند که خدمه آن فقط شامل خلبان و کمک خلبان می باشد و ده نفر ظرفیت دارد.

محدودیت های پروازها هواپیمایی پویا در دوران کرونا

در پروازهای داخلی، اگر نتیجه تست کرونای مسافر تا 14 روز قبل از پرواز مثبت بوده باشد، از پذیرش او جلوگیری می شود.در پروازهای خارجی نیز ارائه نتیجه تست کرونا، اجباری است.

محدودیت های بیماران خاص در پروازهای پویا

بیماران توان خواه می توانند در زمان خرید بلیط یا حداکثر تا 48 ساعت قبل از پرواز به شرکت هواپیمایی پویا ایر اطلاع دهند.

ناوگان هواپیمایی پویا ایر

ناوگان هواپیمایی پویا ایر دارای 10 فروند هواپیماست که شامل مدل های زیر می باشند:

  • 3 فروند آنتونوف
  • 2 فروند امبرائر
  • 1 فروند هاربین برای خدمات باربری
  • 1 فروند بمباردیه چلنجر برای خدمات بیزینس جت
  • 3 فروند ایلیوشینایل

مسیرهای پرواز ایرلاین پویا

هر ماه 55 پرواز توسط هواپیمایی پویا ایر انجام می شود. پرواز های داخلی پر تردد هواپیمایی پویا به شرح زیر است:

  • یزد - تهران- یزد
  • تهران بندرعباس
  • تهران مشهد
  • تهران شیراز
  • تهران گرگان

میزان بار مجاز در پروازهای کیش ایر چقدر است؟

میزان بار مجاز در پروازهای داخلی به ازای هر مسافر بزرگسال یا کودک 20 کیلوگرم و به ازای هر مسافر نوزاد 10 کیلوگرم است. میزان بار مجاز در پروازهای خارجی نیز 30 کیلوگرم است. همچنین، میزان بار مجاز برای حمل به داخل کابین هواپیما 5 کیلوگرم و حداکثر مجموع ابعاد 115 سانتی متر است.

کلاس های پروازی پویا ایر

هواپیمایی پویا در پروازهای خود سه کلاس پروازی فرست کلاس، بیزینس کلاس و اکونومی کلاس را ارائه می کند. در فرست کلاس می توانید از اتاقک مخصوص، سرویس بهداشتی اختصاصی، کاناپه و اینترنت تلویزیون بهره مند شوید.

در کلاس بیزینس امکاناتی مانند سیستم های صوتی تصویری، دو صندلی اتوماتیک و راحت و وعده های اختصاصی و لذیذ در اختیار مسافر قرار می گیرد. کلاس اکونومی شرکت هواپیمایی پویا مانند کلاس اکونومی دیگر شرکت های هواپیمایی دارای یک صندلی و یک وعده غذای رایگان می باشد.

راهنمای خرید بلیط هواپیما پویا

برای خرید بلیط شرکت هواپیمایی پویا ایر کافی است در صفحه فروش بلیط آنلاین بوتیمار بر روی رزرو بلیط کلیک کنید. سپس مبدأ، مقصد و تاریخ رفت و تعداد مسافران را وارد کرده پس از به روز رسانی شدن صفحه، بر روی فیلترها کلیک کنید. با انتخا شرکت هواپیمایی پویا می توانید تنها پروازهای شرکت هواپیمایی پویا ایر را مشاهده کنید. پس از انتخاب بلیط و انجام عملیات پرداخت، بلیط هواپیما شما از سایت بوتیمار رزرو می شود.

اطلاعات کلی ایرلاین پویا

نام ایرلاین: پویا ایر

سال تأسیس: 1387

IATA کد: Z4

قطب پروازی: تهران

امکان چک این آنلاین برای هواپیمایی پویا وجود ندارد.