شرکت هواپیمایی قشم ایر

شرکت هواپیمایی قشم ایر در سال 1372 با نام فراز قشم کار خود را با دو هواپیمای اجاره ای شروع کرد. مسیرهای پروازی هواپیمایی قشم ایر در سال 1375، پس از انعقاد قرارداد با مالکین هواپیماهای مسافربری، تهران- قشم، تهران_دبی و دیگر شهرهای ایران بود. در سال 1391 نام این شرکت هواپیمایی به قشم ایر تغییر کرده و به وزارت نفت جمهوری اسلامی ایران واگذار شد.

محدودیت های پرواز هواپیمایی قشم ایر در دوران کرونا

  • در پرواز های خارجی، افراد بالای هشت سال که قصد ورود به ایران را دارند باید در فرودگاه مبدأ یا فرودگاه مقصد نتیجه تست کرونای خود را ارائه نمایند .
  • مهلت اعتبار تست کرونا تنها 96 ساعت خواهد بود.
  • در پروازهای داخلی در صورتی که تست کرونای مسافر حداکثر تا 14 روز قبل مثبت بوده باشد،اجازه پرواز به او داده نخواهد شد.

محدودیت های بیماران خاص در قشم ایر

مسافرین مبتلا به بیماری های خاص می بایست از دفاتر فروش بلیط هواپیمایی قشم برگه اطلاعات پزشکی را دریافت نمایند. همچنین، خدمات شرکت هواپیمایی قشم ایر برای افراد کم توان رایگان است.

زنان باردار پس از دریافت مدرک معتبر مهر شده از پزشک معتمد که حاوی تاریخ حدودی زایمان و سن بارداری است، می توانند بدون هیچ مشکلی پرواز خود را انجام دهند. بانوانی که سن بارداری آن ها بالاتر از 36 هفته باشد باید به مراکز پزشکی قشم ایر مراجعه کرده تا پزشک مورد نظر در این مورد اظهار نظر نماید. همچنین، جانبازان در صورتی که نیاز به مراقبت های پزشکی خاصی نداشته باشند، مجاز به پرواز هستند.

ناوگان هواپیمایی قشم ایر

هواپیمایی قشم ایر در ناوگان هوایی خود دارای 21 هواپیمای مسافربری است. این ناوگان شامل:

  • 4 فروند فوکر100
  • 5 فروند ایرباس 320
  • 5 فروند آر-جی
  • 3 فروند ایرباس 300
  • 4 عدد فوکر 50

مسیرهای پرواز قشم ایر

شرکت هواپیمایی قشم ایر به مقاصد مختلف داخلی و خارجی پرواز می کند. مقاصد پروازهای داخلی این هواپیمایی شامل بوشهر، یزد، تبریز، اصفهان، رشت، ارومیه می باشد. مقاصد پروازهای خارجی قشم ایر نیز شامل باکو، باتومی، جده، قونیه، دبی، بروکسل از فرودگاه بین المللی امام خمینی می باشند.

میزان بار مجاز در پروازهای قشم ایر

میزان بار مجاز در پروازهای خارجی، 30 کیلوگرم می باشد. همچنین، ابعاد این بار نباید از 158 سانتی متر تجاوز کند. در پرواز های داخلی نیز میزان بار مجاز، 20 کیلوگرم می باشد. علاوه بر آن، مقدار بار دستی مجاز مسافر 5 کیلوگرم می باشد.

کلاس های پروازی قشم ایر

کلاس های پروازی قشم ایر شامل بیزینس کلاس و اکونومی کلاس می باشد. بیزینس کلاس فقط در برخی سفرهای بین المللی ارائه می شود که دارای صندلی های بزرگ تر و راحت تری برای پرواز های طولانی است.

راهنمای خرید بلیط ایرلاین قشم

برای خرید آنلاین بلیط قشم ایر از سایت بوتیمار، ابتدا وارد صفحه اصلی سایت شوید. سپس مبدأ، مقصد، تاریخ رفت و تعداد مسافر را وارد نمایید. بعد از به روز شدن اطلاعات صفحه، بر روی فیلتر شرکت هواپیمایی کلیک کنید و در لیست پیش رو، شرکت هواپیمای قشم ایر را انتخاب کنید.

در این صفحه لیست کاملی از پرواز های قشم ایر به مسیر انتخابی شما فیلتر می شود. پس از انتخاب بلیط مورد نظر و انجام عملیات پرداخت، رزرو بلیط شما انجام می شود.

اطلاعات کلی هواپیمایی قشم ایر

نام ایرلاین: قشم ایر

سال تأسیس: 1391

IATA کد: QB

مقر اصلی: فرودگاه مهرآباد، فرودگاه امام خمینی تهران و فرودگاه دیرستان جزیره قشم