شرکت هواپیمایی سپهران

شرکت هواپیمایی سپهران در سال 1390 در قالب شرکت سهامی خاص تاسیس شد؛ اما به دلیل فرسوده بودن ناوگان این هواپیمایی، تا سال 1395 نتوانست مجوز پرواز دریافت کند. این هواپیمایی در سال 1395 با مدیر عامل جدید، به نام حفظ الله طاهریان، مجوزهای لازم را در زمینه های مسافربری، باربری و محصولات پستی گرفت. شرکت هواپیمایی سپهران در بهمن 1395 فعالیت خود را به طور رسمی آغاز کرد.

این شرکت با هدف افزایش حمل و نقل در مناطق جنوبی کشور آغاز به کار کرده است و به همین دلیل مرکزیت خود را در شهر شیراز قرار داده است. رنگ سازمانی شرکت هواپیمایی سپهران تا سال 98 نارنجی بود اما در حال حاضر به رنگ قرمز تغییر پیدا کرده است. لوگوی این شرکت الهام گرفته از پرنده باستانی ایرانی به نام ققنوس است.

شعار هواپیمایی سپهران را در این جمله بخوانید: ما بر آنیم که قول کمتری بدهیم ولی بیشتر و بهتر از آنچه قول داده ایم به وظایف خود عمل کنیم.

هواپیمایی سپهران در دوران کرونا

هواپیماهای سپهران با داشتن تهویه هوای مخصوص، هوای داخل کابین را از جلو به عقب حرکت می دهند که این فرآیند باعث فیلتر شدن 999/99 درصد از باکتری ها و ویروس ها و به خصوص ویروس کرونا می شود.

هوای داخل هواپیما هر سه دقیقه یک بار با هوای پاکیزه بیرون از هواپیما تعویض می شود.در نتیجه می توانید با هواپیمایی سپهران،با خیال راحت، سفری آرامش بخش و سرشار از سلامتی را تجربه کنید.

راهنمای خرید بلیط هواپیمایی سپهران

در سامانه رسمی فروش بلیط بوتیمار می توانید انواع هواپیمایی ها را مشاهده کرده و با استفاده از فیلتر نتایج، شرکت موردنظر خود مانند هواپیمایی سپهران را انتخاب کنید.

برای خرید آنلاین بلیط هواپیمایی سپهران، به صفحه اصلی سایت خرید بلیط هواپیما بوتیمار مراجعه کرده و پس از انتخاب مبدأ و مقصد و سپس تاریخ سفر، روی دکمه جستجو کلیک کنید.

پس از این مرحله با انتخاب دکمه شرکت هواپیمایی و تغییر آن به هواپیمایی سپهران و انتخاب نوع بلیط، پرواز دلخواه خود را انتخاب کنید. در مرحله بعد ثبت نهایی خرید را انتخاب کرده و خرید خود را تأیید کنید.

کلاس های پروازی ایرلاین سپهران

شرکت هواپیمایی سپهران فقط دارای یک کلاس پروازی اکونومی می باشد. این سرویس، صندلی های راحت و یک وعده غذای رایگان را به همراه دارد.

میزان بار مجاز ایرلاین سپهران چقدر است؟

میزان بار مجاز هواپیمایی سپهران، به جز پرواز به کشورهای آمریکا و کانادا، به صورت وزنی محاسبه می شود.

میزان بار مجاز هواپیمایی سپهران در پروازهای داخلی 20 کیلوگرم و در پروازهای خارجی 30 کیلوگرم می باشد. همچنین میزان بار مجاز برای اطفال زیر دو سال 10 کیلوگرم است.

بار مجاز دستی هواپیمایی سپهران حداکثر 5 کیلوگرم است که ابعاد آن نباید از 115 سانتی متر تجاوز کند.

محدودیت های بیماران خاص در پروازهای سپهران

نوزادان کمتر از هفت روز از زمان تولد، بیماران مبتلا به بیماری های عفونی و مسری ، بیماران روانی غیر قابل کنترل و بیمارانی که احتمال فوت آن ها در داخل هواپیما وجود داشته باشد اجازه ورود به هواپیما و پرواز را ندارند.

مسیرهای پرواز ایرلاین سپهران

شرکت هواپیمایی سپهران به اقصی نقاط کشور پرواز های داخلی انجام می دهد؛ که البته بعضی از کشورهای خارجی نیز در پرواز های شرکت هواپیمایی سپهران دیده می شود.

مسیرهای پر تردد هواپیمایی سپهران:

  • شیراز به مشهد (فرودگاه بین المللی شهید هاشمی نژاد مشهد)
  • تهران به شیراز( فرودگاه بین المللی شهید دستغیب)
  • شیراز به عسلویه ( فرودگاه خلیج فارس)
  • تهران به جزیره قشم (فرودگاه بین المللی قشم)
  • شیراز به بندرعباس (فرودگاه بین المللی بندرعباس)
  • شیراز به باکو (فرودگاه بین المللی حیدر علی اف)

ناوگان هواپیمایی سپهران

در حال حاضر ناوگان این شرکت دارای 5 فروند هواپیمای فعال است. ناوگان هواپیمایی سپهران شامل:

  • 5 فروند فوکر 100 با ظرفیت 100 صندلی
  • 5 فروند فوکر 50 با ظرفیت 50 صندلی
  • 1 فروند جت دورنیپر

اطلاعات کلی ایرلاین سپهران

نام ایرلاین: سپهران

IATA کد: Z2

مقر اصلی: شیراز، ایران

امکان چک این آنلاین برای هواپیمایی سپهران وجود ندارد.